Spor Yöneticiliği Bölümü

kişi, duvar, iç mekan, kravat içeren bir resimAçıklama otomatik olarak oluşturuldu  
Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı
 

Doç. Dr. Akın ÇELİK
Telefon: 0(462) 455 12 54
E-mail: akincelik@trabzon.edu.tr
 
kişi, duvar, iç mekan, kravat içeren bir resimAçıklama otomatik olarak oluşturuldu  
Spor Yönetim Bilimleri Anabilim Dalı Başkanı
 

Doç. Dr. Akın ÇELİK
Telefon: 0(462) 455 12 54
E-mail: akincelik@trabzon.edu.tr
 
 
 
Spor Yöneticiliği Bölümü, spor bilimcisi, spor yöneticisi ve rekreasyon lideri yetiştirmek amacıyla bir müfredat yürütmektedir. Bu program, Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi için önemli bir ihtiyaçtır. Program, genel spor bilgisi, yönetim, işletme, pazarlama, yöneticilik ve genel kültür ile ilgili zorunlu dersler içermektedir. Zorunlu derslere ilave olarak öğrencilere kendi tercihlerine göre seçebilme şansı sunulan seçmeli dersler, programa çok yönlü bir özellik katmaktadır. Böylece, Spor Yöneticiliği Bölümünden mezun olan öğrenciler, gerek bireysel gerekse de gruplar halinde disiplinler arası çalışmalarla beden eğitimi ve spor problemlerini tanımlayarak çözüm üretebileceklerdir. Bu bölümden mezun olan öğrenciler, pedagojik formasyon kursu alarak beden eğitimi ve spor öğretmeni, özel ve resmi kuruluşlarda spor yöneticisi, Gençlik ve Spor Bakanlığında sportif uzman ve antrenörlük belgeleri ile beraber spor kulüplerinde antrenörlük yapabilmektedirler.

 
Derecenin Düzeyi 
Lisans

Yeterlilik Koşulları ve Kuralları
Programda mevcut olan (toplam 240 AKTS karşılığı) derslerin tümünü başarı ile tamamlamak ve 4.00 üzerinden en az 2.00 ağırlıklı not ortalamasına sahip olmak mezuniyet için gerekli yeterlilik koşuludur.

 
Program Profili 
Program Yök tarafından belirlenmektedir. 4 sene ve 8 yarıyıl oluşmaktadır.

Üst Derece Programlarına Geçiş 
Lisans eğitimini başarı ile tamamlayan adaylar ALES sınavından geçerli not almaları ve yeterli düzeyde İngilizce dil bilgisine sahip olmaları koşuluyla kendi alanlarında ve ya ilgili alanlarda Lisansüstü programlarda öğrenim görebilirler.


AKADEMİK KADRO