Spor Bilimleri Fakültesi

Spor Yöneticiliği Bölümü

 

Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı
 
Prof. Dr. Akın ÇELİK
Telefon: 0(462) 455 12 54
E-mail: akincelik@trabzon.edu.tr

 

 

Spor Yönetim Bilimleri Anabilim Dalı Başkanı
 
Prof. Dr. Akın ÇELİK
Telefon: 0(462) 455 12 54
E-mail: akincelik@trabzon.edu.tr

 

Spor Yöneticiliği Bölüm Başkan Yardımcısı
Dr. Öğr. Üyesi Samet ZENGİN

Telefon: 0(462) 455 14 21
E-mail: sametzengin@trabzon.edu.tr

 
Spor Yöneticiliği Bölüm Başkan Yardımcısı
Dr. Öğr. Üyesi. Burak KURAL

Telefon: 0(462) 455 16 24
E-mail: burakkural@trabzon.edu.tr

 

Spor Yöneticiliği Bölümü, spor bilimcisi, spor yöneticisi ve rekreasyon lideri yetiştirmek amacıyla bir müfredat yürütmektedir. Bu program, Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi için önemli bir ihtiyaçtır. Program, genel spor bilgisi, yönetim, işletme, pazarlama, yöneticilik ve genel kültür ile ilgili zorunlu dersler içermektedir. Zorunlu derslere ilave olarak öğrencilere kendi tercihlerine göre seçebilme şansı sunulan seçmeli dersler, programa çok yönlü bir özellik katmaktadır. Böylece, Spor Yöneticiliği Bölümünden mezun olan öğrenciler, gerek bireysel gerekse de gruplar halinde disiplinler arası çalışmalarla beden eğitimi ve spor problemlerini tanımlayarak çözüm üretebileceklerdir. Bu bölümden mezun olan öğrenciler, pedagojik formasyon kursu alarak beden eğitimi ve spor öğretmeni, özel ve resmi kuruluşlarda spor yöneticisi, Gençlik ve Spor Bakanlığında sportif uzman ve antrenörlük belgeleri ile beraber spor kulüplerinde antrenörlük yapabilmektedirler.
 

Derecenin Düzeyi 
Lisans

Yeterlilik Koşulları ve Kuralları
Programda mevcut olan (toplam 240 AKTS karşılığı) derslerin tümünü başarı ile tamamlamak ve 4.00 üzerinden en az 2.00 ağırlıklı not ortalamasına sahip olmak mezuniyet için gerekli yeterlilik koşuludur.

 

Program Profili 
Program Yök tarafından belirlenmektedir. 4 sene ve 8 yarıyıl oluşmaktadır.

Üst Derece Programlarına Geçiş 
Lisans eğitimini başarı ile tamamlayan adaylar ALES sınavından geçerli not almaları ve yeterli düzeyde İngilizce dil bilgisine sahip olmaları koşuluyla kendi alanlarında ve ya ilgili alanlarda Lisansüstü programlarda öğrenim görebilirler.


Bölüm İletişim Bilgileri
E-mail:
 sbfyon@trabzon.edu.tr

AKADEMİK KADRO

Menüyü Kapat